dotacje-na-panele-fotowoltaiczne

Dotacja na panele fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne stają się jeszcze bardziej znane, natomiast w związku z tymże – jeszcze tańsze. Ciągle natomiast mało osób wie o tymże, iż na zakup instalacji można otrzymać przeróżne dotacje do fotowoltaiki, dzięki którym będzie on jeszcze niższym brzemieniem dla rodzinnego budżetu. Od 2019 roku wszedł w życie program dofinansowań „Mój Prąd”. Jest on wyznaczony do osób fizycznych montujących panele fotowoltaiczne we własnym domu. Dotacja na panele fotowoltaiczne stanowi 5000 zł oraz jest zupełnie niezwrotna. Wniosek o dotację należy dostarczyć do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, jaki zarządza projektem.

dotacja-na-fotowoltaikeKto może skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki?

Z dofinansowania z programu „Mój prąd” mogą skorzystać osoby fizycznych produkujące energię elektryczną na swoje potrzeby, jakie mają zawartą umowę wszechstronną zarządzającą sprawy powiązane z wejściem do sieci energii elektrycznej wygenerowanej w mikroinstalacji. Co pokrywa dofinansowanie? Z projektu pokrywany jest zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub specjalne składniki służące autokonsumpcji wygenerowanej energii elektrycznej. Sam stopień dofinansowania na budowie programu Mój Prąd 3.0 uzależniony ma być od obszaru rzeczowego inwestycji. W przyznaniu dofinansowania będą brane wydatki zaliczane poniesione od dnia 1 lutego 2020 r.

Dotacje na fotowoltaikę – ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna jest to szansa potrącenia kosztów na działania termomodernizacyjne w rozliczeniu PIT. Przedsięwzięciem termomodernizacyjnym jest instalacja fotowoltaiczna, więc każdy, kto spełni dane wymogi oraz przyłączy instalację słoneczną, będzie mógł z niej skorzystać. Suma potrącenia stanowi do 53 tysięcy złotych na wszelkie koszty termomodernizacyjne, w tymże instalacje fotowoltaiczne. Ulga termomodernizacyjna została wprowadzona 1 stycznia 2019 roku oraz można spośród niej korzystać też za koszty poniesione w 2021 w zestawieniu w 2022 roku.