podlogowka-w-starym-domu

Ogrzewanie podłogowe w starym domu

Podłogówka w nowym budownictwie to kwestia dość popularna i dobrze znana. Cały proces, wraz z tworzeniem planów i montażem jest jasny i prosty do przeprowadzenia, możliwości techniczne i wymagania są znane z góry i nic nie jest w stanie zaskoczyć inwestora. Całkiem inaczej sprawa ma się w przypadku ogrzewania podłogowego w starym domu. Wiele osób rozważa wprowadzenie podłogówki w trakcie generalnego remontu. Bardzo często jest to powiązane z wymianą dotychczasowego źródła ciepła, co wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Zdecydowana większość inwestorów decydujących się na położenie podłogówki w starym domu, wymienia jednocześnie kocioł na paliwo stałe na kocioł gazowy. Paliwo to dobrze współpracuje z podłogówka, a przez fakt, iż pracuje ona na niskich temperaturach można bez problemów zaoszczędzić spore kwoty na, stosunkowo wysokich rachunkach gazowych.

ogrzewanie-podlogowe-w-starym-domuOgrzewanie podłogowe w starym domu

Dużo bardziej skomplikowanie przedstawia się sytuacja, jeśli inwestor ma zamiar wprowadzić ogrzewanie podłogowe jedynie na części budynku, przy jednoczesnym łączeniu go z tradycyjnym centralnym ogrzewaniem opartym o kaloryfery ścienne. W takim przypadku konieczna jest współpraca z dobrym fachowcem, który stworzy odpowiedni projekt ogrzewania tego typu. Tylko dobrze skonstruowany projekt instalacji łączonej oraz jej fachowy, późniejszy montaż zapewnią w pełni efektywne użytkowanie systemu. Źle zaprojektowana i połączona instalacja będzie gwarantem niewydajnego ogrzewania oraz potencjalnych częstych awarii.

Darmowa wycena podłogówki

Ogrzewanie podłogowe w starym domu to realna możliwość korzystania z zalet podłogówki w starym budownictwie. Jednakże istnieje duża szansa na wprowadzenie niekorzystnych zmian, warto jest więc nie oszczędzać na projekcie i odpowiednich specjalistach. Planujesz montaż podłogówki w starym domu? Napisz do nas po darmową wycenę!