Warszawa

Projekt ogrzewania podłogowego w Warszawie

Kiedy należy zainwestować w projekt ogrzewania podłogowego? Podłogówka jest instalacją grzewczą, która pod uwagę bierze wiele składowych – od ilości drzwi i okien, przez powierzchnię całkowita pomieszczenia, aż po rozlokowanie mebli. Dlatego tez wszelkich obliczeń dokonać powinien specjalista w procesie tworzenia projektu ogrzewania podłogowego w Warszawie lub najbliższej okolicy (Radom, Płock, Siedlce, Proszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Ząbki, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Piastów, Ostrów Mazowiecka i in.) czy innych województwach. Wtedy instalator i inwestor będzie pewien dobrego funkcjonowania podłogówki w przyszłości.

Ogrzewanie podłogowe Warszawa
Ogrzewanie podłogowe Warszawa

Ogrzewanie podłogowe i ścienne

Ogrzewanie płaszczyznowe jest pojęciem dość szerokim – uwzględnia się tu zarówno podłogówkę, jak i ogrzewanie ścienne, a nawet sufitowe. To samo dotyczy płaszczyznowej instalacji chłodniczej. Zamawiać je można u czołowych polskich producentów.

Koszt podłogówki Warszawa

Koszty ogrzewania podłogowego dla klienta ostatecznego mogą być nieco większe niż w przypadku inwestowania w tradycyjne kaloryfery, jednak w perspektywie długoterminowej podłogówka jest rozwiązaniem znacznie bardziej opłacalnym.

Inne również będą koszty w przypadku wyboru mokrego i suchego systemu ogrzewania podłogowego. Producenci tego typu instalacji grzewczych przedstawić mogą jedynie poglądowy kosztorys – wszystkie opłaty zależne będą od indywidualnych warunków, jakie zostaną na miejscu instalacji.

Suchy system ogrzewania podłogowego jest tym droższym (za metr kwadratowy przyjdzie klientowi zapłacić od 150 do 200 złotych). Mokry system ogrzewania podłogowego jest natomiast nieco tańszy – można go nabyć za około od 100 do 120 złotych netto za metr kwadratowy. Najlepsi producenci ogrzewania podłogowego oferują indywidualnym klientom korzystne rabaty na instalację podłogówki w zależności od wyboru metody montażowej oraz ilości zamówionego materiału.