nowoczesne ogrzewanie domu

Nowoczesne ogrzewanie domu

Nowoczesne ogrzewanie domu

Pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, jak również rekupercja są uznawane w chwili obecnej za jedne z najnowocześniejszych rozwiązań, które można zastosować w swoim domu w celu jego ogrzania. Rozwiązania te są nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale również nie przyczyniają się do dużych rachunków za energię. Dlatego też tak wiele osób każdego roku decyduje się korzystać z takiego rozwiązania.

Pompa ciepła

Pompa ciepła z systemem dzielonym składa się z dwóch części: jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej, podobnie jak tradycyjna centralna jednostka powietrzna. Różnica polega na tym, że pompa ciepła z systemem dzielonym ma cewki, które pochłaniają ciepło (cewki parownika) i uwalniają ciepło (cewki skraplacza) zarówno w jednostkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. VRF to nowszy rodzaj technologii pomp ciepła, który ma niesamowite zalety w porównaniu z tradycyjnymi systemami ogrzewania i chłodzenia. Systemy VRF są bardziej energooszczędne, cichsze i mogą precyzyjnie kontrolować warunki komfortu w wielu strefach o różnych potrzebach w zakresie ogrzewania i / lub chłodzenia. W rzeczywistości mogą dostarczać zarówno ciepło, jak i chłodzenie do różnych obszarów w tym samym czasie.

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe sandersystemRura ogrzewania podłogowego jest elementem służącym do przyspieszenia wymiany ciepła. Ogrzewanie podłogowe podlega zasadom maksymalnej temperatury powierzchni promiennika. Jeśli przekroczymy tę temperaturę, podłoga może powodować dyskomfort w pierwszej kolejności i może powodować problemy zdrowotne, ale nie ma dogłębnych badań klinicznych na ten temat. Dopóki mieścimy się w dozwolonych granicach, ogrzewanie podłogowe jest zdrowe. Ogrzewanie podłogowe to sposób ogrzewania domu poprzez mocne i elastyczne rury osadzone w podłodze. Jest wydajny i niedrogi, oferując liczne zalety w porównaniu z grzejnikami. Dostępne są różne rodzaje systemów ogrzewania podłogowego. Najlepsze rozwiązanie ogrzewania podłogowego dla Ciebie będzie zależeć od szeregu czynników, w tym rodzaju projektu, aktualnego systemu grzewczego i źródła energii.

Rekupercja

Jest to działanie, które polega na pozyskiwaniu ciepła z powietrza zużytego. W ten sposób mamy możliwość zaoszczędzenia na rachunkach, ale również przyczyniamy się w głównej mierze do ochrony środowiska.