program czyste powietrze

Program Czyste Powietrze

Czyste powietrze i czysta woda to konieczność. Klienci cenią to, co dla nich dobre, a programy unijne są sposobem na finansowanie ludzkich potrzeb. Program Czyste Powietrze realizowany jest od kilku lat. Zdobył sporą popularność i pozwala klientom zainstalować nowy piec, wyrzucić starego kopciucha i w ten sposób nie niszczyć środowiska naturalnego. Dobra jakość pieca to ważna sprawa, a czyste powietrze pozwala ludziom żyć o wiele lepiej i nie martwić się zanieczyszczeniem środowiska naturalnego oraz nie truć innych ludzi tym, co produkują stare piece, potocznie nazywane „kopciuchami”.

Wystarczy wypełnić wniosek

ogrzewanie podłogowe sandersystemWystarczy wypełnić wniosek, złożyć go i czekać na dofinansowanie. Dzięki temu można uzyskać pieniądze na piec. Nie całość kwoty, ale jej znaczącą część. Jest to ogromna pomoc, dlatego też zainteresowanie takimi piecami jest coraz większe. Dobry program jest dokładnie tym, czego oczekują klienci i co jest dla nich zawsze najważniejsze. Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze pozwala na termomodernizację, na którą wielu osób nie byłoby stać. Dla klientów takie dofinansowanie jest naprawdę nieocenioną sprawą. Wniosek należy wypełnić i złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu można otrzymać wsparcie, które pozwala mu nie obciążyć nadmiernie domowego budżetu.

Termomodernizacja też jest możliwa

Termomodernizacja także jest dofinansowywana z tego programu. Na program Czyste Powietrze przeznaczono 103 mld złotych, co jest potężną sumą. Należy bacznie śledzić terminy składania wniosków i zadbać o to, by w starym domu pojawił się nowy piec. Na pewno sprawdzi się takie podejście i da klientom możliwość lepszego, bardziej efektywnego ogrzewania domów i mieszkań. Złożenie wniosku jest równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania, pod warunkiem, że wniosek jest prawidłowo wypełniony.