pompy-ciepla-montaz

Montaż pomp ciepła

W trudnych czasach coraz częściej sięgamy po rozwiązania, które są jednocześnie ekologiczne i pozwalają w dłuższej perspektywie zaoszczędzić trochę środków finansowych. Sprawdź, jak wygląda montaż pompy ciepła i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie w swoim domu.

Pompa ciepła to nowoczesne narzędzie, którego zadaniem jest dostarczanie ciepła do instalacji centralnego ogrzewania i wody użytkowej. Ponieważ energia pobierana jest wprost ze środowiska (w zależności od rodzaju pompy – z gruntu, powietrza albo wody), jest to jednocześnie rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Pompy pełnią dokładnie taką samą funkcję jak kotły gazowe, czy zasilane paliwem stałym. Nie emitują jednak do środowiska szkodliwych substancji.

salon sprzedaży pompy ciepła ogrzewanie podłogowe kraków

Montaż pompy ciepła – najważniejsze informacje?

Instalacja pompy ciepła to proces, którego poziom skomplikowania zależy przede wszystkim od rodzaju wybranej pompy. Montaż pomp ciepła pobierających energię z gruntu wymaga wykonania specjalnych odwiertów, a przy tym uzyskania odpowiednich zgód. O wiele mniej inwazyjny jest montaż pomp, które pobierają ciepło z powietrza. Takie urządzenia są mniejsze, a proces ich instalacji nie trwa aż tak długo. Umieszcza się je zazwyczaj przy ścianie zewnętrznej, aby uzyskać dobre połączenie z dolnym źródeł ciepła. Doświadczony instalator pompy ciepła pomoże dobrać rodzaj a także moc urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pozwala oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Jednocześnie pobiera ciepło ze środowiska naturalnego nie oddając do niego przy okazji żadnych substancji toksycznych. Na montaż pomp ciepła decydują się osoby, którym na sercu leży dobro planety i takie, które wierzą w zrównoważone i odnawialne źródła energii.

Pompy ciepła są już standardem w nowoczesnych domach pasywnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je również w starszym budownictwie. Wystarczy tylko dopasować rodzaj i moc urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb.