ogrzewanie podłogowe w sypialni

Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Któż nie lubi czuć we własnym domu przyjemnego ciepła? Coraz więcej osób, żeby je sobie zapewnić, montuje ogrzewanie podłogowe w całym domu. Trudno się dziwić, zapewnia ono największy komfort grzewczy. Niektórzy zastanawiają się jednak, jak sprawdzi się ogrzewanie podłogowe w sypialni. Tam, nie wszyscy chcą mieć zawsze ciepło. Czy to dobre rozwiązanie? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli ktoś lubi spać przy niskiej temperaturze, ale spędza czas w sypialni także w ciągu dnia, kiedy potrzebna jest wyższa temperatura, to może mieć pewien problem. Wynika to z faktu, że tego rodzaju ogrzewanie wolno się nagrzewa i wolno wychładza. Czy to rzeczywiście problem nie do przeskoczenia? Nie! W dobie automatyzacji, można tak ustawić ogrzewanie podłogowe w sypialni, żeby odpowiednio wcześnie się włączało i wyłączało. Nie musimy wstawać o 3 nad ranem, żeby mieć ciepło o 7. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć ogrzewanie podłogowe wodne także w sypialni.

Łóżko to wystarczająca izolacja

ogrzewanie podłogowe w sypialni
ogrzewanie podłogowe w sypialni

Oczywiście może się znaleźć ktoś, kto stwierdzi, że śpimy blisko podłogi, która emituje ciepło, a dla lubiących chłód to wada. Warto jednak zauważyć, że łóżko stanowi wystarczającą izolację, więc nie musimy się martwić, że będzie nam zbyt ciepło. Ogrzewanie podłogowe pod łóżkiem nie zmniejsza komfortu snu.

Kolejna wątpliwość rodzi się w przypadku wiekowego budynku. Czy opłaca się instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu? Koszty takiej instalacji są porównywalne z kosztami standardowego kaloryferowego ogrzewania, a sama eksploatacja jest tańsza. Problemem może być to, że na czas prac, które na pewno potrwają, najlepiej byłoby się wyprowadzić. Każdy większy remont stanowi pewną niewygodę, ale późniejszy komfort może naprawdę wynagrodzić wszelkie przejściowe niedogodności.

Najtrudniej założyć ogrzewanie podłogowe w bloku, jeśli jest ogrzewany kaloryferami. Z technicznego punktu widzenia jest to wykonalne, niestety mogą się pojawić problemy administracyjne. W takim przypadku warto przemyśleć opłacalność inwestycji.

Na naszym blogu znajdziesz więcej ciekawych wpisów dotyczących ogrzewania podłogowego, np.  inteligentny dom czy ogrzewanie podłogowe w całym domu.