Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie

Męczy cię, że od twojej podłogi bezustannie ciągnie chłodem, a powietrze zdaje się cały czas być duszne i nieprzyjemne? Być może czas przerzucić się z kaloryferów na ogrzewanie podłogowe? Ta technologia jest bardzo uniwersalna – sprawdzi się do nowego budownictwa, jak i do starych, remontowanych domów czy też bloków. Jak wygląda montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie? Nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

montaż ogrzewania podłogowego przy remoncieMontaż podłogówki przy remoncie

Rozważając montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę poziom swojej podłogi. Instalacja wodna zajmuje dość dużo miejsca. Po jej zamontowaniu, podłoga może podnieść się nawet o 10 cm. Jest to bardzo dużo i w niektórych pomieszczaniach, takie rozwiązanie po prostu nie jest możliwe. Wiązałoby się z bardzo dużym kosztem podniesienia sufitów lub innego dostosowania wysokości pomieszczenia i wytrzymałości stropów do nowych potrzeb.

Czy to znaczy, że domy z niskimi pomieszczeniami są skazane na przestarzałe grzejniki? Absolutnie nie! Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie w niskich pomieszczeniach też jest możliwy. Oznacza to jedynie tyle, że będziesz musiał użyć elektrycznych mat grzewczych zamiast rur z wodą. Ma ona zaledwie kilka milimetrów grubości. Spowoduje więc podniesienie poziomu podłogi tylko o około 1,5-2 cm. Ich montaż jest też dużo prostszy – można położyć maty bezpośrednio na starej podłodze.

Koszt instalacji ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie może być dość kosztowny. W przypadku ogrzewania elektrycznego, są to kwoty rzędu 150-450 zł za metr kwadratowy. Większość tej ceny to sam sprzęt. Dochodzi do tego oczywiście jeszcze cena montażu. Jednakże nawet biorąc to wszystko pod uwagę, elektryczne ogrzewanie podłogowe może okazać się znacznie bardziej opłacalne niż tradycyjne grzejniki.

Chcesz otrzymać darmową wycenę ogrzewania podłogowego? Napisz do nas!