Ogrzewanie podłogowe sucha zabudowa

Ogrzewanie podłogowe – sucha zabudowa

Cena ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie

Koszty, jakie poniesie inwestor decydując się na suchą metodę podłogówki jako system grzewczy są wymierne. Z jednej strony same materiały do układania tego lekkiego systemu ogrzewania podłogowego bez betonowej wylewki są droższe niż w przypadku mokrej zabudowy. Klientowi przyjdzie za nie zapłacić w granicach od 150 do 200 złotych za metr kwadratowy (w przypadku podłogówki wykonywanej metodą mokrą koszty te oscylować będą w granicach od 100 do 120 złotych za metr kwadratowy).

 

 

Z drugiej jednak strony w przypadku mokrej zabudowy ogrzewania podłogowego przyjdą dodatkowe kosztu (na przykład wspomnianej wylewki). Dodatkowo suchy system ogrzewania podłogowego szybciej się nagrzewa i traci swą temperaturę, co może pozwolić domownikom na zaoszczędzenie niepotrzebnie zużywanego czynnika grzewczego. Pomieszczenia są ogrzewane tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Ogrzewanie podłogowe do suchej zabudowy
Ogrzewanie podłogowe do suchej zabudowy

Dzięki temu oraz możliwości zmniejszenia temperatury w pomieszczeniach o około 2 stopnie w porównanie do tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego (przy zachowanym komforcie cieplnym lub też lepszej jego jakości dzięki optymalnemu rozkładowi temperatur), w skali roku pozwala to na zaoszczędzenie nawet do kilkunastu procent funduszy na ogrzewaniu. Szczególnie w połączeniu z takimi źródłami ciepła jak gazowe kotły kondensacyjne czy też pompa ciepła. Dlatego też ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie oceniane jest summa summarum jako jedno z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań grzewczych.


Profesjonalny i amatorski montaż suchego systemu ogrzewania

Osoba decydująca się w łatwy w montażu i lekki system podłogówki w suchej zabudowie może jednocześnie zaoszczędzić na kosztach za opłaty instalacyjne. Powinna ona jedynie postępować zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcjach producenta. Zdecyduj się na naszą ofertę, a otrzymasz darmową i niezobowiązującą wycenę ogrzewania.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, polecamy lekturę innych wpisów na naszym blogu (jak na przykład tego dotyczącego kotłów klasy 5 czy też ogrzewania podłogowego na legarach). Jeżeli z kolei jesteś zainteresowany nabyciem materiałów potrzebnych do układania podłogówki samodzielnie krok po kroku, skontaktuj się z nami. Co więcej zapewniamy również montaż ogrzewania podłogowego do suchej zabudowy w całej Polsce. Zgłoś się już teraz jako osoba prywatna planująca inwestycję w ekonomiczne ogrzewanie, a także jako ekipa montażowa pragnąca nawiązać współpracę na dogodnych warunkach z wieloma bonusami.

[Głosów: 81   Average: 3.3/5]