Dom z ogrzewaniem podłogowym

Dom z ogrzewaniem podłogowym

Dom z ogrzewaniem podłogowym to w czasach dzisiejszych pewien standard. Podłogówka znajduje zastosowanie w coraz większych ilościach nowych i remontowanych domach i ich pomieszczeniach.

Podstawowe zalety domu z podłogówką:

  • Po pierwsze nie zajmuje miejsca w domu;
  • Po drugie nie podnosi kosztów instalacji jeśli jest planowana na etapie projektu i uwzględniona w realizacji;
  • Po trzecie jej używanie i ciepła podłoga zapewnia już komfort cieplny przy niżej temperaturze wewnątrz domu o około 2-3 stopni. Podłogówka jest znacznie wydajniejszą formą ogrzewania pomieszczeń a możliwość sterowania temperaturą podłogi pozwala na dopasowywanie jej temperatury do zmian temperatury w pomieszczeniu oraz na zewnątrz.

Przekłada się to z całą pewnością na spore oszczędności w eksploatacji całego domu w trakcie sezony grzewczego. Tym o to sposobem zaprzeczymy teorii mówiącej, że ogrzewanie podłogowe podroży koszty instalacji grzewczej całego domu.

Odpowiedni sposób przygotowania domu do jej wykonania na etapie instalacji pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych przeróbek a tym samym niepotrzebnych kosztów spowodowanych „bo nie wiedziałem”.

Sposoby wykończenia podłogówki – dom z ogrzewaniem podłogowym

Każda osoba dopierająca nam projekt ogrzewania domu do powierzchni wraz z ogrzewaniem podłogowym zapyta o materiale wykończeniowym podłóg od wykładziny, parkietu, paneli czy płytek co do których również należy dobrać odpowiednie kleje i lakiery nadające się do ciepłych podłóg.

Ogrzewanie podłogowe
Dom z podłogówką

Aby ogrzewanie podłogowe działało efektywnie i optymalnie temperatura podłogi nie może być zbyt wysoka. Powinna zapewniać odpowiednią temperaturę bez odczucia gorąca (w przedziale od 26 do 29 stopni C)! To niezwykle ważna uwaga, która ma zapewnić odpowiednią wydajność cieplną ogrzewania podłogowego.

Jest to częsty błąd stosowany i powielany wśród użytkowników, którzy nie pamiętają o tym, ze podłogówka wolno się nagrzewa i wolno stygnie. Wielu z nas o tym zapomina i użytkuje ogrzewanie podłogowe niezgodnie z przeznaczeniem! Mowa tu oczywiście o mokrej wersji ogrzewania podłogowego. Sytuacja ta zmienia się diametralnie, kiedy mowa o suchej zabudowie podłogówki. Skontaktuj się z nami i dowiedz więcej na temat.


Sprawdź również, czym charakteryzuje się typowy dom pasywny, a także jakie funkcje spełniają panele grzewcze ścienne.