głowica termostatyczna bluetooth

Termostat radiowy

Automatyka wykorzystywana do sterowania ogrzewaniem pomieszczeń, będąca częścią składową systemów smart home pozwala na tworzenie optymalnej, komfortowej dla mieszkańców temperatury, która będzie mogła być zmniejszana lub podwyższana wraz ze zmianami warunków, upodobań czy pogody Smart home przy odpowiednich założeniach startowych i systematycznym podejściu umożliwiają zaoszczędzenie dość znacznych kosztów w codziennym korzystaniu z elementów smart. Oszczędności tworzone w codziennym funkcjonowaniu urządzeń to jednak nie tylko korzyści dla naszego portfela, to również spory ukłon w stronę bycia Eko friendly. Im mniej energii zużyjemy w domu, tym mniejszy będzie nasz negatywny wkład w środowisko.

Równocześnie systemy smart home przeznaczone dla instalacji grzewczych ograniczają czas użytkowników jaki ci musza wydatkować na ich kompleksową obsługę. Umożliwia to zwiększenie komfortu, jak również zadowolenia wśród użytkowników i mieszkańców.

termostat radiowyTermostat radiowy

Istotnym elementem sterowania każdym typem ogrzewaniem jest termostat. Termostat radiowy stanowi urządzenie niezbędnym przy sterowaniu tak ogrzewaniem podłogowym, jak i tradycyjną instalacją grzejnikową. Termostat radiowy można wykorzystać w celu wydajnego sterowania klimatyzacją, przy czym nie ma przeciwwskazań do łączenia kilku funkcji w obrębie jednego urządzenia.

Podstawowa zaleta termostatu radiowego to fakt, iż można podłączyć go do praktycznie dowolnego systemu grzewczego. Równie efektywnie będzie pracował z tradycyjną instalacją grzejnikową jak i z ogrzewaniem podłogowym. Co więcej termostat tego typu może pracować także z nowoczesną pompą ciepła. Termostat radiowy pozwala na dokładne sterowanie temperaturą ogrzewania, dostosowując ją do potrzeb użytkowników i warunków pogodowych. Jednocześnie wszystkie funkcje termostatu dają możliwość ustawienia trzech trybów pracy: wakacyjnego, automatycznego oraz w pełni ręcznego.