Grzanie w ścianie

Panele grzewcze ścienne

Technika grzewcza ścienna

Panele grzejne montowane są w ścianach w przypadku tej techniki grzewczej. Poprzez takie umieszczenie powierzchni grzewczej, promieniowanie cieplne rozprzestrzenia się po pomieszczeniu bez niepotrzebnego wzniecania kurzu. Właśnie dzięki tej właściwości panele grzewcze ścienne są polecane do obiektów, w których często przebywają lub mieszkają alergicy. Ogrzewanie ścienne jest idealnym rozwiązaniem grzewczym w miejscach, gdzie zastosowanie klasycznego ogrzewania grzejnikowego, a nawet podłogówki.

Przykładowe rodzaje ściennych paneli grzewczych:

  • systemy oparte o szyny montażowe,
  • systemy na bazie płyt włóknowo-gipsowych,
  • systemy oparte na prefabrykowanych modułach grzewczych,
  • systemy akustyczne.
Panele grzewcze ścienne
Panele grzewcze ścienne

Zalety tych nowoczesnych urządzeń grzewczych

Wśród niezaprzeczalnych walorów paneli grzewczych umieszczanych w ścianie wymienić można przede wszystkim: szeroki zakres zastosowania – nadają się do montażu w nowym i starym budownictwie; niebywale proste w montażu, również samodzielnego; lepsza jakość dostarczanego ciepła; wszystkie powyższe składają się na znacznie wyższy komfort mieszkania.

System chłodzący

Na tej samej zasadzie, co system grzewczy instalowany w postaci paneli grzewczych ściennych, można pokusić się o montaż systemu chłodzącego. Z powodzeniem zastępuje on zwykłą klimatyzację, a wręcz zapewnia jeszcze większy komfort niż ona.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych w postaci ściennych paneli grzewczych, skontaktuj się z nami. Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie do Twojej kieszeni i budynku, w którym mieszkasz.