Mata do ogrzewania podłogowego

Najprostsza podłogówka pod względem jej instalacji to bez wątpienia wersja sucha, czyli elektryczna. Aby efektywnie ją zamontować, będzie ci potrzebna jedynie mata do ogrzewania podłogowego i kilka dodatkowych sprzętów. Możesz zdecydować się na takie unowocześnienie swojego systemu ogrzewania nawet przy okazji drobnego remontu. To rozwiązanie pozwoli na całkowite zastąpienie istniejących grzejników – lub wspomożenie ich pracy.

maty do ogrzewania podłogowegoMaty do ogrzewania podłogowego

Co daje mata do ogrzewania podłogowego? Przede wszystkim ogromny komfort. Domownicy mogą w zimie chodzić na boso po posadzce, co daje wręcz uczucie luksusu. Możesz usunąć dywan lub wykładzinę, które szybko się brudzą i gromadzą ogromne ilości kurzu. Ciepła podłoga zwiększa nie tylko komfort, ale też czystość, a co za tym idzie – bezpieczeństwo twoje i twoich dzieci, które dużo przesiadują na podłodze. Mata do ogrzewania podłogowego zapewnia też lepszą cyrkulację powietrza i zminimalizowanie ilości kurzu, jaka się w nim unosi.

Zalety podłogówki na prąd

Prosta w instalacji mata do ogrzewania podłogowego sprawia, że rozłożenie ciepła w pomieszczeniach jest znacznie bardziej korzystne. Grzejniki sprawiają, że gorące powietrze unosi się wyżej i aktywnie cyrkuluje. Podłoga pozostaje przy tym nieprzyjemnie chłodna. Natomiast mata do ogrzewania podłogowego nagrzewa posadzkę. W efekcie, czujesz komfortowe ciepło w dolnych częściach ciała, a na wysokości głowy – przyjemnie niższą temperaturę. W ten sposób zlikwidowane jest uczucie duszności, a temperatura grzania może zostać obniżona nawet o kilka stopni.

Elektryczna mata do ogrzewania podłogowego ma jeszcze jeden atut – jest wyjątkowo cienka. Nie podnosi znacząco poziomu podłogi. Takie rozwiązanie jest więc bardzo uniwersalne. Sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu – bez względu na jego kształt i rozmiar.

Szukasz mat do ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę!