cena podłogówki

Cena ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe niesie ze sobą wiele korzyści. Ta nowoczesna technologia sprawia, że każdy dom może stać się nagle bardziej luksusowy i przytulny. Ciepłe stopy, równomierne nagrzewanie i brak uczucia dusznego, suchego powietrza – to tylko niektóre plusy z posiadania tzw. podłogówki. Jeśli sam zastanawiasz się nad taką instalacją, warto rozeznać się, jaka jest aktualna cena ogrzewania podłogowego. Wraz z uwzględnieniem aktualnych i przewidywanych kosztów twojego ogrzewania, pomoże ci to zobrazować sobie, czy ogrzewanie podłogowe faktycznie ci się opłaca.
Cena ogrzewania podłogowego obliczana jest w przeliczeniu na metr kwadratowy. Licząc dokładny koszt, musisz uwzględnić zakup rur, zaworów, rozdzielaczy, sterowników i materiałów izolacyjnych. Osobną kwestią jest też położenie nowej posadzki – ten koszt nie jest wliczany w cenę ogrzewania podłogowego.

ogrzewanie podłogowe sandersystemCena podłogówki

Wyobrażając sobie całkowitą cenę nowej instalacji, musisz uwzględnić jej typ. Cena ogrzewania podłogowego wodnego i elektrycznego nie jest taka sama. W przypadku pierwszej opcji, zakłada się koszt około 15-20 zł/m2 za same materiały. Do tego dochodzi też jednak sterownik, automatyka kotłowa do obsługi instalacji, zestaw pomp oraz praca fachowca. Łącznie, cena ogrzewania podłogowego mokrego sumuje się do kwoty około 80-180 zł/m2.

Jak to wygląda w przypadku podłogówki elektrycznej? Może wydawać ci się ona bardziej praktyczna i prostsza do zamontowania, a więc też tańsza. Niestety, prawda jest inna. Cena ogrzewania podłogowego elektrycznego uzależniona jest od kosztów przewodów grzewczych i termostatu. Możesz zaoszczędzić na fachowcu i zamontować instalację samemu. Jednak w dalszym ciągu jest to koszt około 100-400 zł na jeden metr powierzchni. Aby dokładnie wyliczyć cenę, skontaktuj się ze specjalistą.

Zainteresowany darmową wycenę ogrzewania podłogowego? Napisz do nas!