dopłata na termomodernizacje

Dopłata na termomodernizację

Czy wiesz, że używając przestarzałych technologii grzewczych tracisz co roku setki złotych? Co więcej, nieefektywne piece i niskiej jakości paliwa w nich spalane przyczyniają się w dużej mierze do zanieczyszczenia powietrza. Używając tego typu urządzenia szkodzisz sobie i swoim bliskim. Jednakże, perspektywa wymiany całego systemu grzewczego na nowy może przytłaczać. Koszt nowych urządzeń oraz ich montażu i instalacji często przewyższa możliwości finansowe polskich domostw. Na szczęście istnieją różne programy finansujące tego typu przedsięwzięcia.

doplata-do-termomodernizacjiDopłata na termomodernizację

Dopłata na termomodernizację należy się każdemu, kogo roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że jeżeli zarabiasz więcej, nie możesz liczyć na żadne wsparcie. W takim przypadku kwalifikujesz się do otrzymania ulgi termomodernizacyjnej. Na jej mocy możesz odliczyć od swojego opodatkowanego dochodu aż 53 tysiące złotych, które wydałeś na termomodernizację swojego domu.

Na co można otrzymać dotację?

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć jest ocena stanu swojego systemu grzewczego ze specjalistą. Wspólnie zdecydujecie, jakie prace termomodernizacyjne są Tobie potrzebne oraz które należy wykonać jako pierwsze. Dopłata na termomodernizację obejmuje różne działania, w tym:

  • Instalację fotowoltaiczną,
  • Wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
  • Wymiana okien i drzwi,
  • Ocieplenie domu,
  • Wymiana pieca na jedną z bardziej ekologicznych opcji.

Wszystkie powyższe działania pomogą Ci zaoszczędzić duże ilości pieniędzy podczas sezonu grzewczego. Co więcej, decydując się na bardziej ekologiczne rozwiązania, przyczyniasz się do czystszego powietrza i lepszej przyszłości Twoich dzieci. Dopłata na termomodernizację jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek.