gniazdko elektryczne do pomiaru prądu wifi

Gniazdko z Wi-Fi

Rozwiązania smart home to wygoda, energooszczędność i ekologia w jednym systemie. Oczywiście system smart home to szereg złożonych instalacji, które współpracując razem pozwalają na kompleksowe zarządzanie domem, znacznie usprawniając proces jego działania i ograniczając ponoszone na bieżącą eksploatację, koszty. Systemy smart home są zbudowane z całego mnóstwa różnych elementów, jednak każdy z nich jest ważny i odgrywa swoją jednostkową oraz całościową rolę.

gniazdko elektryczne do pomiaru prąduGniazdko z Wi-Fi

Przykładem drobnego lecz niezwykle ważnego w całym systemie elementu jest gniazdko z wi fi. Ten bardzo niewielki element stanowi coś w rodzaju nakładki na już istniejące gniazdko elektryczne. Równie dobrze można wykorzystać go jako pojedynczy, pracujący samodzielnie element smart home, co zwykle robią ci użytkownicy, którzy chcą się przekonać stopniowo o skuteczności i komforcie systemu smart home. Gniazdko inteligentne wi-fi Mozę także stanowić jeden z elementów systemu kontrolującego wszystkie urządzenia elektryczne w całym domu, wtedy będzie kooperował z resztą gniazdek oraz elementów systemu smart home. Gniazdko z wi fi świetnie obrazuje tą zaletę systemu smart home, jaką jest szybkie i bardzo proste rozbudowywanie całego systemu w sposób etapowy.

Gniazdko z wi-fi  ma podstawowe zadanie, jakim jest monitorowanie zużycia energii elektrycznej. Monitorowanie może być dokonywane na bieżąco jak i wstecz. Użytkownik w ramach aplikacji umożliwiającej dostęp do gniazdka, ma możliwość odcięcia i przywrócenia prądu w gniazdku. Wśród innych opcji dostępnych dla użytkownika jest również sprawdzanie historii zużycia prądu wraz ze statystykami i ponoszonymi kosztami. Aplikacja pozwala także na szybkie prognozy kosztów przyszłych.

Dodatkowym atutem jest możliwość programowania harmonogramów pracy gniazdka w kilku trybach. Maksymalny okres czasu do zaprogramowania to tydzień. Jednocześnie gniazdko wi fi jest niewielkich rozmiarów, nie przeszkadza więc w funkcjonowaniu domu, a także ma ponadczasowy i uniwersalny design pozwalający na dopasowanie do każdego wnętrza.