projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego to podstawa każdego systemu opartego o instalacje podłogowe. Odpowiednio sporządzony schemat ogrzewania podłogowego pozwoli uniknąć błędów, które w przyszłości mogłyby przełożyć się na kosztowne i trudne do usunięcia usterki. Jednocześnie dobrze zaplanowany schemat instalacji pozwala w pełni wykorzystać potencjał podłogówki i wyciągnąć z niej wszystko co najlepsze.

projekt ogrzewania podłogowego
projekt ogrzewania podłogowego

Jak wykonać projekt ogrzewania podłogowego?

Jak zaprojektować podłogówkę aby była ona efektywna i jednocześnie mało awaryjna? Z całą pewnością trudno nam będzie zrobić to samodzielnie. Plan podłogówki musi zawierać nie tylko rysunki techniczne budynku wraz z nałożonymi na nie układami i pętlami grzewczymi ale także listę materiałów wraz z dokładną specyfikacją. Poszczególne układy i pętle musza z kolei być tak skonstruowane, aby zapewniały możliwie jak najmniejsze straty cieplne. Konieczne jest więc dokładne rozplanowanie okien, drzwi oraz odległości od ścian zewnętrznych, działowych oraz np. filarów czy słupów wewnętrznych.

Dlaczego plan podłogówki jest tak istotny?

Projekt podłogówki wykonany przez specjalistę nie jest tanim rozwiązaniem, ale stanowi idealne uzupełnienie podłogówki wykonywanej samodzielnie. Wielu inwestorów w celu obniżenia kosztów montażu, decyduje się na wykonanie instalacji samodzielnie. Projekt ogrzewania podłogowego wykonany przez specjalistę wspomaga tworzenie instalacji w oparciu o amatorów i stanowi pewną gwarancję, dobrze wykonanej pracy.

Bardzo częstym błędem, popełnianym przez inwestorów, którzy nadmiernie pragną oszczędzić środki wykładane na system grzewczy w instalacji podłogowej, jest opracowanie każdego etapu montażu podłogówki samodzielnie. Projekt ogrzewania podłogowego wykonany niewłaściwie, niestarannie lub pominięty może być przyczyną nie tylko usterek przy późniejszym użytkowaniu ogrzewania ale także braku wydajności systemu i niedostatecznego ogrzewania pomieszczeń.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego – skontaktuj się z nami!

[Głosów: 0   Average: 0/5]