plan podłogówki

Plan ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe, mimo że stosunkowo drogie, staje się coraz chętniej wykorzystywanym systemem grzewczym w Polsce. Wysokie ceny podłogowej instalacji grzewczej nie odstraszają tak bardzo , w momencie gdy weźmie się pod uwagę późniejsze oszczędności w eksploatacji systemu, a także możliwość dopasowania praktycznie dowolnego kotła i paliwa grzewczego. Podłogówka zdaje się także zachęcać możliwością samodzielnego wykonania instalacji. Podstawowe kroki, niezbędne przy stworzeniu ogrzewania podłogowego są tak mało skomplikowane, iż wykonać je może nawet osoba mało mająca na co dzień do czynienia z budowlanką.

Plan ogrzewania podłogowego

Fundamentem położenia instalacji grzewczej jest jednak czynność dość skomplikowana, której żaden amator raczej nie będzie w stanie wykonać samodzielnie. Odpowiedni plan ogrzewania podłogowego nadaje znaczenia i jest swoistą gwarancją późniejszego efektywnego i bezawaryjnego działania całego systemu grzewczego.

plan podłogówki
plan podłogówki

Schemat ogrzewania podłogowego zawiera nie tylko rysunki techniczne, zawierające dokładny rozkład poszczególnych pętli i układów grzewczych, ale także ma naniesione konieczne odległości od ścian zewnętrznych, otworów drzwiowych, okiennych, filarów itp. Plan podłogówki powinien być także wyposażony w pełną specyfikację materiałów koniecznych do przeprowadzenia montażu.

Dobrze sporządzony projekt ogrzewania podłogowego stanowi gwarancję dla późniejszych użytkowników systemu, ale także jest ogromną pomocą dla montażystów. Oczywiście o ile korzystamy z pomocy fachowców, którzy wiedzą jak zaprojektować podłogówkę, mogą oni oprzeć się o bardzo szczątkowy plan, lub w zupełności polegać na własnym doświadczeniu. Jeśli jednak inwestor decyduje się samodzielnie wykonać instalację, to plan ogrzewania podłogowego jest niezbędny.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami a otrzymasz DARMOWĄ wycenę!

[Głosów: 0   Average: 0/5]