wycena ogrzewania podłogowego

Wycena ogrzewania podłogowego

Wycena ogrzewania podłogowego to kwestia niezbyt jeszcze popularna, ale z całą pewnością istotna na całym etapie planowania i prowadzenia budowy nowego domu. Wielu inwestorów zastanawia się nad tym z jakiego typu instalacji grzewczej skorzystać w ich budynku, wielu też waha się między tradycyjnymi systemami, a nowoczesnymi systemami powierzchniowymi, w tym podłogówką.

Od czego zależy koszt podłogówki

wycena ogrzewania podłogowego
wycena ogrzewania podłogowego

Wiele osób zniechęca koszt podłogówki, który niezależnie od tego czy decydujemy się na ogrzewanie podłogowe wodne czy korzystamy z ogrzewania podłogowego elektrycznego będzie duży, zarówno przy zakupie jak i montażu. Cena ogrzewania podłogowego zależy od jakości użytych materiałów, wybranej ekipy montażowej, ilości prac ewentualnie wykonywanych samodzielnie oraz oczywiście od wielkości powierzchni na której zamierzone jest położenie podłogówki. Nie bez ogromnego znaczenia jest także miejsce w którym położony jest budynek. Dużo wyższe ceny będą obowiązywały w aglomeracjach miejskich, a niższe na wsiach i w małych miasteczkach. Cena ogrzewania podłogowego jest uzależniona od regionu kraju w jakim znajduje się budowany obiekt, a uśrednione ceny dla całego kraju mogą czasem bardzo mocno odbiegać od rzeczywistych kwot obowiązujących w określonej okolicy. Oczywiście wahaniom ulega jedynie koszt montażu, gdyż ceny materiałów w całym kraju są bardzo zbliżone. Jeśli jednak zamawiamy usługę całościowego montażu podłogówki wraz z zakupem odpowiednich materiałów będącą po stronie ekipy, otrzymujemy ceny zbiorcze.

Wycena ogrzewania podłogowego

W wielu przypadkach wycena ogrzewania podłogowego może znacząco wpłynąć na decyzję inwestora podejmowaną co do rodzaju instalacji grzewczej. Jeśli planujesz instalację ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową, niezobowiązującą wycenę systemu! Nie zwlekaj!